Zajímají vás nové technologie?

Už něco o IoT víte a chcete to vidět i v praxi?

Rádi byste zabezpečení domácnosti, ale nechcete platit desetitisíce za chytrou domácnost a tahat kilometry drátů po domě?

Nebo prostě potřebujete bezdrátově něco měřit a chcete poradit?

Se vším Vám určitě a rád pomůžu!

Můj příběh

Nejdříve ale něco málo o mě samém a proč právě já Vám dokáži poradit, proč vidím obrovskou budoucnost v internetu věcí a v čem může internet věcí, naše senzory a systém Montes pomoci právě Vám!

Pocházím z Třebíče, kde jsem se narodil a také žiji. Vystudoval jsem nejprve Technické lyceum na Střední průmyslové škole a následně ekonomii, management a marketing na Masarykově univerzitě v Brně zakončené státnicemi a titulem Ing.

Již tehdy jsem měl zájem o nové a inovativní přístupy a technologie, které zvyšují efektivitu, šetří čas a především peníze. Díky znalosti cizích jazyků jsem našel velmi zajímavé první zaměstnání a to jako technický nákupčí v oblasti automotivu. Relativně brzy se mi podařilo získat pozici vedoucího nákupu, ale protože jsem hledal další posun a výzvu, přešel jsem na druhou stranu obchodu a stal se Key account manager ve strojírenské společnosti, kde jsem měl na starosti zákazníky z Francie, USA a Indie. Ani tato práce mě však nenaplňovala a krom touhy po časové nezávislosti jsem hledal i produkt, na který budu pyšný, který budu nabízet s radostí a především, který bude lidem pomáhat a řešit jejich problémy.

To vše se mi splnilo s nabídkou spolupráce od Tesly Hloubětín a jejich nové divize IoT, tedy internetu věcí. Jedná se o unikátní projekt a technologii, která nabízí bezdrátový přenos informací z míst, kde nemusí být ani elektřina, ani internet a dokonce ani mobilní signál. Navíc to vše na baterie se kterými senzory vydrží bez jakékoli údržby několik let. A jako třešnička, v případě limitního stavu měření Vám senzor zavolá na Váš mobilní telefon. Po představení tohoto projektu, jsem několik dní nemohl spát a hlavou mi létaly stovky použití takovéto technologie v praxi:

  • dokážeme jednoduše bez jakéhokoli zásahu do interiéru zabezpečit a monitorovat domácnost i firmu proti jakékoli újmě – vyplavení, vloupání či požáru
  • dokážeme ohlídat a optimalizovat zásoby + naplánovat doplňování just in time
  • dokážeme hlídat nejen pozici automobilu, kamionu, kontejneru nebo stroje, ale i podmínky přepravy – teplota, vlhkost, tlak nebo náklon
  • dokážeme měřit obtěžující hluk a to jak v pracovním prostředí (ochrana pracovníků) tak v okolí silnic nebo i barů a hospod – výsledky mohou pomoci jak rezidentům na prokázání pravidelného hluku, tak i majitelům/obsluze, která může ihned reagovat na překročení norem a ztišit provoz/hosty
  • dokážeme monitorovat hladiny řek, potoků nádrží a včas informovat o blížící se potopě nebo naopak vysychání zdroje. Měřit objem vody v nádrži a zajistit doplnění zásob / třeba i pitné vody / dříve než dojde.
  • dokážeme měřit vzdálenost – hlídání skladových zásob, zaplněnost sil, množství žrádla v zásobnících  (rybníkářství, zemědělství), ale i například průjezd aut po komunikaci a rozdělení na osobní a nákladní dopravu
  • naprosto unikátní je měření radioaktvního radonu (který způsobuje rakovinu plic a je v ČR velmi přehlížen a podceňován) bezdrátovou sondou napojemou do IoT a tudíž možnost svépomocí orientačně proměřit celý dům, firmu, školu …
  • Zabezpečení chat, garáží a zahradních domků v zimním období proti nezvanému hostu enbo proti zamrznutí vody
  • hlídání teplot/vlhkostí ve sklenících, sklepech, skladech …

Další desítky a desítky použití a to vše s nulovými počátečními náklady, minimálními náklady do instalace a údržby a okamžitá data online.

Mým životním mottem je „Štěstí přeje připraveným“ a právě naše know how podpořené senzory a systém Montes to splňují do posledního puntíku. Prevence proti nenadálé události a včasné varování bude vždy levnější a méně náročné než řešení následků, jejich vyčíslování a případné plnění z pojištění.

Pokud Vás při čtení tohoto textu napadlo, alespoň jedno využití, které Vám ušetří čas nebo peníze – nejlépe oboje – na nic nečekejte a kontaktujte mne. Nečekejte a neztrácejete náskok, který máte před nečekanou událostí, která vás bude stát nemalé prostředky a nespoléhejte na pojištění, které Vám pomůže až s následky – buďte o krok napřed! Já už Vám jen pomohu zvolit optimální řešení a maximálně zefektivnit výsledky.